Opis zabiegu

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z podstawowych składników mazi stawowej. Jego odpowiednia ilość w torebce stawowej zapewnia właściwe oraz bezbolesne funkcjonowanie stawów.

Dlaczego pacjenci decydują się na podanie kwasu hialuronowego w naszym gabinecie?

Iniekcja dostawowa kwasu hialuronowego jest procedurą związaną z przerwaniem ciągłości tkanek, w związku z czym musimy pamiętać, że zabieg ten musi zostać wykonany w specjalnych sterylnych warunkach. Dokładna dezynfekcja powierzchni oraz użycie jednorazowych sterylnych przyrządów gwarantuję bezpieczeństwo oraz powodzenie zabiegu. Ponadto, po wykonanej iniekcji przeprowadzona zostaje indywidualna sesja terapeutyczna prowadzona przez doświadczonego fizjoterapeutę , która ma na celu zmniejszenie i wykluczenie ewentualnych powikłań związanych z podaniem preparatu oraz rozprowadzenie kwasu hialuronowego po całej jamie stawowej.

Co to jest kwas hialuronowy?

Z  punktu widzenia chemicznego kwas hialuronowy to polisacharyd, który powszechnie występuje w organizmie człowieka. Najwięcej tego składnika znaleźć można w skórze właściwej, chrząstce i mazi stawowej, ciele szklistym oka oraz w mózgu.. Najczęściej występuje w postaci soli sodowej, jako hialuronian sodu.

Problem z ruchomością stawów oraz ból stawów.

 

Przyczyn bólu i ograniczonej funkcjonalności stawów jest bardzo wiele. Począwszy od problemów związanych z przeciążeniami i urazami kończąc na bólach zwyrodnieniowych. Pacjenci najczęściej skarżą się na ból kolan i właśnie z tym problemem zgłaszają się do naszego gabinetu . Często ból kolana wiąże się ze spadkiem ilości mazi w torebce stawowej. Jest to bardzo ważny element przestrzeni stawowej, ponieważ zmniejsza tarcie pomiędzy powierzchniami stawowymi i zapewnia amortyzację w czasie ruchu kolana. Ubytek mazi stawowej sprawia, że powierzchnie pocierają się o siebie co wywołuje podrażnienie zakończeń nerwowych i uczucie bólu podczas ruchu. Pacjent zaczyna mieć trudności z chodzeniem i wykonywaniem podstawowych codziennych czynności.

Jak działa kwas hialuronowy na stawy?

 

Kwas hialuronowy jest podstawowym składnikiem mazi stawowej. Produkowany jest w obrębie chrząstek skąd przechodzi do torebki stawowej. Od 25. roku życia stopniowo spada synteza kwasu hialuronowego w organizmie. Jego deficyty prowadzą do problemów z ruchomością stawów i nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.
Kuracja kwasem hialuronowym sprawdza się zatem w jednostkach chorobowych, które przebiegają ze zmniejszeniem objętości bądź lepkości mazi stawowej. W innych przypadkach, kiedy mamy do czynienia np. z deformacjami stawów jest on w stanie jedynie załagodzić ból kolan.

W chorobach zwyrodnieniowych oraz po urazach podaje się kwas hialuronowy bezpośrednio do jamy stawowej (wikosuplementacja). Ze względu na swoje higroskopijne właściwości ochrania on i odżywia chrząstki stawowe. Jest to najlepsza i najskuteczniejsza metoda uzupełnienia brakującej mazi stawowej w stawie.

Jaki preparat najczęściej stosujemy na staw kolanowy?

  • Biolevox™ HA ONE to dostawowy kwas hialuronowy, w postaci żelu, o bardzo wysokim stężeniu 2,5% i objętości 4,8 ml.
    Biolevox™ Ha ONE pozwala obniżyć poziom odczuwanego bólu umożliwiając wykonywanie codziennych czynności. Chroni chrząstkę stawową przed dalszą degeneracją. Jako nieliczny na polskim rynku, posiada bardzo wysokie stężenie kwasu hialuronowego w dawce, dzięki temu kuracja Biolevox™ HA ONE składa się z jednej iniekcji o dużej objętości.

Godziny ustalane indywidualnie

Rejestracja telefoniczna

Umów się na wizytę!